«Арт-вакацыі 2022»: вынікі

Падведзены вынікі рэспубліканскага агляду-конкурсу мастацкай творчасці студэнтаў устаноў вышэйшай адукацыі «Арт-вакацыі 2022». БрДу імя А.С. Пушкіна прадставіў творчую праграму 29 красавіка ў Цэнтры моладзевай творчасці. Нашы студэнты сталі пераможцамі і прызёрамі ў розных намінацыях.

Дыплом І ступені

У намінацыі “Ансамблі і групы вакальныя”:

– народная вакальная студыя “Ступені” (кіраўнік Ларыса Іванаўна Борсук).

У намінацыі “Эстрадны вакал”:

– Ганна Крывецкая, народная вакальная студыя “Ступені” (кіраўнік Ларыса Іванаўна Борсук);

– Уладзіслаў Макарэвіч, народная вакальная студыя “Ступені” (кіраўнік Ларыса Іванаўна Борсук).

У намінацыі “Харэаграфічная творчасць”:

– Адрыян Трафімовіч і Дар’я Мінюк – акрабатычны дуэт (кіраўнік Аксана Віктараўна Вялюга).

У намінацыі “Арыгінальны жанр”:

– Жанна Паўлусь – паветраная гімнастка.

У намінацыі “Дэкаратыўна-прыкладная творчасць”:

– народная творчая майстэрня выяўленчага і дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва “Повязь” (кіраўнікі Валерый Іванавіч Марчук і Марына Уладзіміраўна Марчук).

Дыплом ІІ ступені

У намінацыі “Ансамблі і групы вакальныя”:

– вакальная студыя “Золак” (кіраўнік Юлія Аляксандраўна Рахта).

У намінацыі “Эстрадны вакал”:

– Ганна Давідзюк, вакальная студыя “Золак” (кіраўнік Юлія Аляксандраўна Рахта).

У намінацыі “Харэаграфічная творчасць”:

– Мая Бегчава і Арына Еўдакімава, танцавальны калектыў “AzArt” (кіраўнік Мая Міхайлаўна Бегчава);

– Анастасiя Чарнышэвiч i Мiкiта Юрцэвiч;

– студыя сучаснага танца “One way” (кіраўнік Юлія Дзімітрыеўна Мартынюк).

У намінацыі “Канферанс”:

 Ангеліна Кіслашчанкова і Кірыл Кеда (кіраўнік Таццяна Мікалаеўна Кошык).

Дыплом ІІІ ступені

У намінацыі “Эстрадны вакал”:

– Кацярына Касынюк, народная вакальная студыя “Ступені” (кіраўнік Ларыса Іванаўна Борсук);

– Аляксандра Мышленік, народная вакальная студыя “Ступені” (кіраўнік Ларыса Іванаўна Борсук).

У намінацыі “Харэаграфічная творчасць”:

– група студэнтаў “Чырлідынг” (кіраўнік Ганна Уладзіміраўна Шындзіна);

– Барыс Самкевіч і Ганна Ісаева – змешаная пара спартыўнай аэробікі (кіраўнік Людміла Сяргееўна Цітова);

 група спартыўнай аэробікі БрДУ імя А.С. Пушкіна (кіраўнік Людміла Сяргееўна Цітова).

Дыплом фіналіста:

 танцавальны калектыў “AzArt” (кіраўнікі Мая Міхайлаўна Бегчава і Іліяна Дзімітрыеўна Дочава).

Віншуем удзельнікаў конкурсу з высокімі дасягненнямі і жадаем новых творчых поспехаў!

Студэнцкі клуб

Барановичский государственный университет
Белорусская государственная академия искусств
Белорусская медицинская академия последипломного образования
Белорусский государственный медицинский университет
Белорусский государственный университет транспорта
Белорусский государственный экономический университет
Брестская областная библиотека имени М. Горького
Витебский государственный ордена Дружбы народов медицинский университет
Витебский государственный технологический университет
Витебский государственный университет имени П. М. Машерова
Гомельский государственный технический университет имени П. О. Сухого
Гродненский государственный университет имени Я.Купалы
Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара
Университет гражданской защиты МЧС Беларуси
Могилевский государственный университет имени А. А. Кулешова
Могилевский государственный университет продовольствия
Мозырский государственный педагогический университет имени И. П. Шамякина
Академия Министерства внутренних дел Республики Беларусь
Белорусская ассоциация студенческого спорта